“Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”

No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs norisinās ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šogad šīs nedēļas vadmotīvs ir sapņi un ilgošanās.

Latgales Centrālās bibliotēkas Pārdaugavas filiāle un J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas bibliotēka organizēja pasākumu 2.klases skolēniem. 15.novembrī tiešsaistes stundā “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs” skolēni uzzināja, kas īpašs ir Ziemeļvalstīm, kādas neparastas būtnes tajās mīt. Bērni iepazinās ar Tūves Jānsones radītajiem varoņiem trollīšiem Muminiem, to sapņiem un ceļojumiem; apskatīja arī grāmatas par Muminiem un noskatījās multfilmas par viņiem.

2.a klase pat iemācījās dažas frāzes Muminu dzimtajā valodā – zviedru valodā. Tagad viņi ir krietni sagatavoti tikšanām ar Mumidola iedzīvotājiem.

Pasākuma beigās skolēni tika aicināti pasapņot un uzzīmēt savu sapņu vietu Ziemeļvalstīs.

Paldies LCB Pārdaugavas filiāles vadītājai Inesei Lutokai par aizraujošo pasākumu un 2.a klases audzinātājai Allai Kazačonokai par silto uzņemšanu!

Skolas bibliotekāre T.Jevstafjeva-Aksjuta