Cirka meistarklases un PANTOCIRKS Latvijas Skolas Somas ietvaros sākumskolas skolēniem

   Latvijas Skolas Somas ietvaros š.g.16.novembrī J. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā notika 1.- 3. klašu cirka meistarklases (skolas aktu zālē), un pantocirks kā pasākumu noslēguma daļa. Šāda veida pasākums skolā notiek pirmo reizi, un tas radīja daudz spilgtu, pozitīvu un izbrīnā pilnu emociju skolēnos un pedagogos.

   1.- 3 .klašu skolēni tika sadalīti divās grupās un kopā ar savām klašu audzinātājām pieņēma dalību meistarklasēs. Meistarklasēs skolēni mācījās dažādus žonglēšanas paņēmienus un tehnikas, kas attīstīja viņu veiklību, sīko roku motoriku un uzmanību, ka arī refleksijas spējas un reakcijas ātrumu. Kopumā skolēni bija ļoti iepriecināti, pārsteigti un ar lielu interesi piedalījās piedāvātajā Skolas Somas pasākumā.

   Liels paldies klašu audzinātājām – Allai Kazačonokai, Anželikai Treiklerei un latviešu valodas skolotajai Arnitai Lukjanskai par skolēnu atbalstu, iesaisti un līdzdalību.

 FOTOGRĀFIJAS varat apskatīt galerijā.

Informāciju sagatavoja;

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova

skolas soma

J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma”

Aktivitātes norises lapa

 

IEVADNODARBĪBA

Datums: 15.11.2022.

Mācību priekšmets: latviešu valoda

Skolotājs/-i: Arnita Lukjanska

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Ko jūs zināt par cirku?
 • Vai jūs kādreiz bijāt cirkā? Kas bija visinteresantākais, aizraujošākais?
 • Kas strādā cirkā? Ko dara?
 • Vai cirka mākslinieka darbs ir viegls?
 • Vai tu gribētu kļūt par cirka mākslinieku?

 

INICIATĪVAS „LATVIJAS SKOLAS SOMA” AKTIVITĀTE

Datums: 16.11.2022.

Aktivitātes nosaukums: CIRKA MEISTARKLASE

Klase: 1.a

Skolēnu skaits: 13

Vieta: J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola

 

REFLEKSIJA

Datums: 25.11.2022.

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Ko redzējāt CIRKA MEISTARKLASĒ?
 • Ko jaunu uzzinājāt?
 • Kādas emocijas un pārdomas rodas?
 • Vai cirka mākslinieka darbs ir viegls?
 • Vai tu gribētu kļūt par cirka mākslinieku? Ko tu darītu? Kas būtu jāiemācās?
 • Zīmējumu izstādes veidošana – “CIRKA MEISTARKLASE”, mūsu iespaidi.

 

SECINĀJUMI:

Skolēniem bija iespēja nedaudz pabūt cirka mākslinieka lomā un izmēģināt dažus trikus. Priekš skolēniem  tas bija interesants un aizraujošs piedzīvojums.  Viņi labprāt ļoti aktīvi iesaistījās visā notiekošā. Skolēniem patika viss, kas bija pasākuma laikā. Skolēni teica, ka viņiem ļoti patika staigāt ar spaiņiem kājās, griezt šķīvjus ar nūjiņām, braukt ar riteņiem, kā arī viņus izbrīnīja žonglieris. Kopumā skolēniem pēc pasākuma palika daudz pozitīvu emociju, daudzi skolēni sajūsmā un labprāt piedalītos vēlreiz tādā aktivitātē.

Pielikums:

 1. Fotogrāfijas no pasākuma

      2. Skolēnu zīmējumi “CIRKA MEISTARKLASE”, mūsu iespaidi

Atskaiti sagatavoja: Margarita Stankeviča

izvērtējums

Copyright © 2022 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola