Ziemeļvalstu literatūras pasākums Pārdaugavas bibliotēkā

No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs tiks aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šī gada nedēļas tēma ir “Daba  Ziemeļvalstīs” un tēma tiek izmantota kā apvienojošais motīvs gan izvēlētajām skaļās lasīšanas grāmatām, gan literatūras nedēļas aktivitātēm un pasākumiem.

Tēma ir izvēlēta ļoti aktuāla mūsu valsts kulturālajā kontekstā. Mūsu kultūrā var saredzēt mīlestību pret dabu, kas ir mums ļoti tuva. Daba ieņem nozīmīgu vietu mūsu ziemeļu stāstos un literārajā tradīcijā. Ziemeļu daba mūs vieno, iestiprina  kopīgas vērtības, tā stiprina personisko sabiedrību. Tā arī vēsta par daudzveidību un bagātībām, par atšķirībām, kuras pastāv starp mums. Daba mūs arī vilina. Daudzi autori apraksta varoņu jūtas caur dabas skatiem.

Ceturtdien, 10. novembrī, Pārdaugavas bibliotēkā pie tējas ar cienastu sveču gaismā pēcpusdienu pavadīja Fotomākslas pulciņa skolēni un Skolas pašpārvaldes pārstāvji, kopīgi lasot M.Parras grāmatu “Vārtsargs un jūra”.

Informāciju sagatavoja

skolas bibliotekāre T.Jevstafjeva-Aksjuta

Copyright © 2022 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola