Tikšanās ar rakstnieku O.Zebri

    12. maijā Latgales Centrālās bibliotēkas Digitālo aktivitāšu centrā notika tikšanās ar rakstnieku un žurnālistu Osvaldu Zebri. Mūsu skolas 8.a klases skolēni ar bibliotekāri apmeklēja šo pasākumu un uzzināja interesantus faktus par autora sarakstītajiem daiļdarbiem.

    Aurota pirmais stāstu krājums “Brīvība tīklos” tika godalgots ar Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Spilgtākā debija”, grāmata “Gaiļu kalna ēnā” ieguva Eiropas Savienības Literatūras balvu.

     Romāns jauniešiem “Māra” vēsta par drosmes izšķirošo nozīmi jauna cilvēka pieaugšanā. Par daiļdarba tapšanu autors atklāj – “rakstot scenāriju, likās, ka neko nezinu par šodienas jaunajiem cilvēkiem. Tāpēc es neuzkrītoši tramvajā virzījos tuvāk attiecīgā vecuma cilvēkiem un klausījos, kā viņi runā”. 2020. gadā romāns “Māra” tika iekļauts Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kolekcijas vecumgrupā 15+.

Informāciju sagatavoja

Skolas bibliotekāre T.Jevstafjeva-Aksjuta

Copyright © 2023 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola