Skolas soma

Skolas soma


Afiša skolas Soma


Teātra izrāde “KOTIGOROŠKO” Skolas Somas ietvaros

    J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā 20.martā, skolas aktu zālē notika teātra izrāde 1. – 4.klasei “Kotigoroško.”

    Izrādes pamatā ir ukraiņu tautas pasaka “Kotigoroško”. Tā ir paredzēta jaunākajiem skatītājiem, tāpēc tiek  rādīta kā leļļu izrāde, kurā izmantotas plakanās lelles. Viss stāsts risinās kā no burvju kastes, kastītes. Šī pasaka tiek stāstīta jau gadsimtiem ilgi, jo mazais varonis iestājas, lai aizstāvētu savu ģimeni no ļaunuma, kas šķiet neuzvarams. Izrāde stāsta par cīņu par savu ģimeni, savām mājām, savu kultūru un zemi, jo nav svarīgi, kas ir tavs ienaidnieks, bet svarīga ir tava ticība uzvarai. Tajā skolēni varēja redzēt interesantu, radošu un izcilu aktieru mākslu un neparastu noformējumu. Izrāde radīja ļoti noslēpumainu, iedvesmojošu, aizraujošu un reizē arī ar mājīguma izjūtu. Daudz jaunu vārdu skolēni iemācījās ukraiņu valodā.

    Izrādē nebija teksta. Tas sasniedza plašāku auditoriju un piepildīja vienu no galvenajiem mērķiem – popularizēt ukraiņu kultūru skatītāju vidū, jo īpaši Aizkarpatu reģiona lietišķo mākslu. Izrādes muzikālajā noformējumā iekļauti Ukrainā populāri tautas motīvi (“Nich ya mesyachna”, “Goryla posna, palala”) un populāra autoru mūzika (“Oy u luzi chervona kalyna”, “Shchedrik”) Ukrainas dienvidrietumu reģioniem tradicionālu tautas instrumentu aranžējumā.

    Režisors: Jurijs Luniks (Ukraina); Komponists: Aleksandrs Gonobolins (Ukraina); Scenogrāfs: Olga Gonobolina (Ukraina); Aktieri: Aivars Pecka, Tatjana Suhiņina-Pecka

   Paldies organizatoram un teātra māksliniekiem par darbu. Sirsnīgs paldies klašu audzinātājiem par iesaisti un brīnišķīgiem fotomirkļiem.


Dokumentālā filma un saruna “Kosmosa burvis” Skolas Somas ietvaros

    Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas 5. – 7. klašu skolēni no 2024. gada 04.marta – 2024.gada 08.martam klases stundu ietvaros skatījās videofilmu “Kosmosa burvis”, lai iepazītu kosmosa pasaules bagātību.

    Muzikāls, izglītojošs un izklaidējošs piedzīvojums Kosmosā! Kosmosa burvis kopā ar bērniem devās ceļojumā, iepazīstot mūsu Visuma noslēpumus. Ceļojumu papildināja jautri muzikāli priekšnesumi.
Kosmosa burvja lomā iejuties atraktīvais Nacionālā teātra aktieris Uldis Siliņš, kurš sirsnīgā un visiem bērniem saprotamā veidā kopā ar skolēniem izzināja Visuma brīnumus.
     Nodarbībā skolēni tiks iepazīstināti ar saistošu un interesantu informāciju par mūsu Saules sistēmu, planētu Zeme un dažādiem notikumiem kosmosa telpā, kas deva bērniem plašāku pasaules redzējumu un padziļināja zināšanu krājumus. Bērniem saprotamā valodā un vizuālajā noformējumā izstāstīja, kas ir Saules sistēma, izpētīsja, cik atšķirīgas ir tās planētas, un noskaidroja, kas ir melnie caurumi, meteorīdi un supernovas.
Koncertlekcijas muzikālajā daļā tika izpildīta ar Latvijā un pasaulē iemīļotām bērnu dziesmām.
    Mūziku izpildīja profesionāli mūziķi, Izvēlētie skaņdarbi ir viegli un ilustratīvi uztverami paredzētajai mērķauditorijai. Muzikālo izpildījumu papildina vizuāli specefekti, kas ļauj savienot kosmosa izziņu ar muzikālo pieredzi.
Koncertlekcijai pieejamas darba lapas.

    Tas bija lielisks materiāls audzināšanas stundām, kas sevī ietver kompetenču izglītības tematiku. Pasākums tika īstenots Latvijas skolas somas ietvaros.

   Atsauksmes un skolēnu novērtējums pēc redzētās filmas bija dažāds, tomēr kopumā pozitīvs. 5.a klases skolēni bija ļoti ieinteresēti. Daudz informācijas bērni varēja pastāstīt paši, jo trīm skolēniem no klases ir ļoti labas zināšanas par planētām un to īpatnībām. Kosmosa burvja video skolēnus piesaistīja ar krāsainību un muzikālām pauzēm, viņi varēja padziedāt līdzi un izkustēties.

Atskaiti un bērnu radošos darbus var redzēt galerijā zemāk.

Informāciju sagatavoja:

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova


Dokumentālā filma un saruna “Ceļš uz Dziesmu svētkiem” Skolas Somas ietvaros

 1. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni no 2024. gada 19. februāra – 2024.gada 23.februārim redzēja attālināto videofilmu “Ceļš uz dziesmu svētkiem”, lai iepazītu Latvijas kultūras vērtības, izzinātu dziesmu un deju svētku nozīmīgumu, kā arī lai rastu motivāciju un iedvesmu dalībai korī. Pasākumā piedalījās 64 skolēni.

   Kāpēc vispār būtu jādzied korī? Kāpēc skolās būtu jādzied korī? Kā ir diriģēt 17000 dziedātājus vienlaikus? Kādi pārdzīvojumi ir dziedot lielajā Dziesmu svētku kopkorī?

Uz šiem jautājumiem atbild Dziesmu Svētku virsdiriģents Ints Teterovskis, divi 16 gadīgi jaunieši no Jaumārupes jauktā kora “Universum”, un diriģents Rihards Rudzītis.

    Tas bija lielisks materiāls audzināšanas stundām, kas sevī ietver kompetenču izglītības tematiku. Pasākums tika īstenots Latvijas skolas somas ietvaros.

   Atsauksmes un skolēnu novērtējums pēc redzētās filmas bija dažāds, tomēr kopumā pozitīvs. Kā galveno vairākums skolēnu atzīmēja pozitīvu vidi, pozitīvas emocijas un labvēlīgu atmosfēru redzētās filmas laikā.

Informāciju sagatavoja:

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova


“Ceļš uz dziesmu svētkiem”

 

“ES MĪLU TEVI, LATVIJA!”

 

“Kosmosa burvis”

 


Skolas Somas pasākums “Cilvēks, koks, kultūrvērtība”

 

    2023.gada 19.oktobrī J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā notika plašs un neticami jaudīgs pasākums, kurā piedalijās 4. – 9.klašu skolēni. Pasākums sastāvēja no divām lielām daļām  – pirmā daļa iekļāva sevī prezentāciju, kurā skolēni uzzināja daudz jaunas, interesantas informācijas par kokiem, to formām un koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan vienkāršajā dzīvē atrodoties elementāri pie dabas un budot to., otrā daļa bija praktiska, kurā skolēni varēja iejusties koka apstrādes meistaru lomās un galdnieku lomās. Varēja just dzīvīgumu un iedvesmas garu visās skolas telpās. Kā arī neticami forši bija redzēt visus koka apstrādes materiālus dzīvajā un novērot skolēnu izbrīna pilnas acis. Patiesi negaidīts pārsteigums un fantastiska pieredze mums visiem.

Sirsnīgs paldies organizētājiem un pasniedzējiem.

Bildes var apskatīt galerijā.

Skolas Somas koordinatore
Natālija Mihailova

Lekcija un praktiskā nodarbība 4. - 9. klašu skolēniem

 


soma

J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma”

Aktivitātes norises lapa

 

IEVADNODARBĪBA

 

Datums: 22.03.2023.

Mācību priekšmets: sociālās zinības

Skolotājs/-i: Margarita Stankeviča

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Kas ir balets?
 • Vai jūs kādreiz redzējāt kādu baleta izrādi? Kādu? (Iespaidi)
 • Kas ir Riekstkodis? Ko jūs par to zināt?
 • Baleta iestudējums “Riekstkodis.” 

 

INICIATĪVAS „LATVIJAS SKOLAS SOMA” AKTIVITĀTE

 

Datums: 23.03.2023.

Aktivitātes nosaukums: Pēteris Čaikovskis RIEKSTKODIS,  baleta iestudējums TIEŠSAISTĒ

 

Klase: 1.a

Skolēnu skaits: 13

Vieta: J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola

 

REFLEKSIJA

 

Datums: 24.03.2023.

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Par ko bija baleta izrāde?
 • Kādas emocijas un pārdomas rodas?
 • Kas baleta izrādē “Riekstkodis” patika visvairāk?
 • Zīmējums “Riekstkodis” – spilgtāko momentu attēlošana, dalīšanās iespaidos, domās.

 

SECINĀJUMI:

Skolēniem tika piedāvāts tiešsaistē noskatīsies baleta iestudējumu “Riekstkodis”.  Skolēni ar interesi vēroja baleta izrādi.  Daži skolēni arī pateica, ka baletu skatās pirmo reizi. Skolēni bija pārsteigti ar redzēto un brīnījās par to, ka  neviens nerunā, tikai dejo,bet caur deju var izprast par ko tiek stāstīts. Skolēni arī atzīmēja, ka visiem dejotajiem ir skaisti kostīmi. Pēc izrades noskatīšanās, daži skolēni pateica, ka pirmais cēliens bija aizraujošāks un interesantāks, nekā otrs, jo otrajā viņiem likās bija maz darbību. Tomēr kopumā 1.klases skolēniem baleta izrāde patika un bērni guva no tās pozitīvas emocijas.

 

Pielikums:

 • Fotogrāfijas no pasākuma
 • Skolēnu zīmējumi “Riekstkodis”, spilgtākie momenti, mūsu iespaidi

Atskaiti sagatavoja: Margarita Stankeviča


Skolas Somas ietvaros tiešsaistes

baleta izrāde “Riekstkodis”

 

  23.03.2023., plkst; 10:40, J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā notika tiešsaistes baleta izrāde, kas bija paredzēta  1  –  4. klašu skolēniem.

   Pasākuma laikā skolēni varēja iepazīties ar Pēteris Čaikovskis slaveno baleta iestudējumu “RIEKSTKODIS” Pasākuma ilgums bija 40 minūtes.

   Pasākuma mērķis raisīt skolēnos radošās izpausmes, attīstīt smalkuma izjūtu un paplašināt redzesloku, ka arī jau no sākumskolas ieaudzināt skolēnos mīlestību pret skaisto.

Sirsnīgs paldies klašu audzinātājiem par atbalstu, sadarbību un līdzdalību.

Foto un vienu no atskaitēm varat redzēt zemāk

 

Informāciju sagatavoja;

Skolas somas koordinatore

Natalija Mihailova


Skolas Somas ietvaros

LATVIJAS LEĢENDAS MŪZIKĀ

 

   Šajā mācību pusgadā  Arta Abaroniņa un Mikus Abaroniņš devās  visas Latvijas koncerttūrē ar  Latvijas skolas somas  programmu un pagodināja ar savu klātbūtni arī mūsu skolu.

  Tātad šis neaizmirstams pasākums notika 22.03.2023., plkst 12:40 skolas aktu zālē.

Tika piedāvāta 5 – 9.klašu skolēnu uzmanībai koncertlekcija ar nosaukumu  “Latvijas  leģendas  mūzikā” (40 min.) Skolēniem tika pastāstīts par latviešu izcilajiem komponistiem – Raimondu Paulu, Ivaru Kalniņu u.c., pasākuma ietvaros skolēni uzzināja par  Latvijas komponistiem, slavenākajiem skaņdarbiem un mūzikas mākslinieku radošo darbību, panākumiem un slavu, kā arī par pasaules slaveno muzikālo darbu dzimšanu.

   Pasākuma laikā skolēni uzmanīgi klausījās, un ar interese uztvēra viņiem doto informāciju Pasākuma beigās skolēniem tika piedāvāta iespēja aizpildīt anketas un izvērtēt savas emocijas un gūto pieredzi pasākuma laikā un pēc tā. Kopuma pasākums skolēniem ļoti patika.

 Koncertlekcija aizrāva skolēnus un viņu uzmanību, mākslinieki spēja savaldzināt ar saviem talantiem un maģiskiem mākslinieku priekšnesumiem. Sirsnīgs paldies Jums par ieguldīto laiku un darbu.

Ieguldījums mūsu skolēnos ir vērtīgākais dārgums!

 

 

Foto var apskatīt galerija zemāk

”Leģendas mūzikā” koncertlekcija par latviešu izcilajiem komponistiem.

  ”Leģendas mūzikā” – Latvijas skolas soma klātienē – YouTube

 

Ar cieņu,

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova


Latvijas leģendas mūzikā


Tiešsaistes baleta izrāde 1. - 4. klašu skolēniem


skolas soma


 

Skolas soma

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Programmas ietvaros skolēni iepazīst kultūras norises mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, kas sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku un apgūt mācību saturu. Veidota kā holistiska, starpdisciplināra programma, tā apvieno resursus un veicina sinerģiju kultūras un izglītības jomu darbībā.

Programma nostiprina sabiedrības izpratni par kultūras īpašo lomu personības attīstībā un 21. gadsimta zināšanu ekonomikā. Tā sniedz nozīmīgu ieguvumu kultūras nozarei, sekmējot jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un jauniešu auditorijai, paaugstinot radošo profesionāļu nodarbinātību, kā arī veidojot nākotnes auditoriju.

Aicinām jūs sekot programmai “Latvijas skolas soma” sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/latvijasskolassoma

https://www.instagram.com/latvijasskolassoma/

https://twitter.com/LV_skolas_soma

 

Latvijas skolas soma


Cirka meistarklases un PANTOCIRKS Latvijas Skolas Somas ietvaros sākumskolas skolēniem

   Latvijas Skolas Somas ietvaros š.g.16.novembrī J. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā notika 1.- 3. klašu cirka meistarklases (skolas aktu zālē), un pantocirks kā pasākumu noslēguma daļa. Šāda veida pasākums skolā notiek pirmo reizi, un tas radīja daudz spilgtu, pozitīvu un izbrīnā pilnu emociju skolēnos un pedagogos.

   1.- 3 .klašu skolēni tika sadalīti divās grupās un kopā ar savām klašu audzinātājām pieņēma dalību meistarklasēs. Meistarklasēs skolēni mācījās dažādus žonglēšanas paņēmienus un tehnikas, kas attīstīja viņu veiklību, sīko roku motoriku un uzmanību, ka arī refleksijas spējas un reakcijas ātrumu. Kopumā skolēni bija ļoti iepriecināti, pārsteigti un ar lielu interesi piedalījās piedāvātajā Skolas Somas pasākumā.

   Liels paldies klašu audzinātājām – Allai Kazačonokai, Anželikai Treiklerei un latviešu valodas skolotajai Arnitai Lukjanskai par skolēnu atbalstu, iesaisti un līdzdalību.

 FOTOGRĀFIJAS varat apskatīt galerijā.

Informāciju sagatavoja;

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova

skolas soma

J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma”

Aktivitātes norises lapa

 

IEVADNODARBĪBA

Datums: 15.11.2022.

Mācību priekšmets: latviešu valoda

Skolotājs/-i: Arnita Lukjanska

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Ko jūs zināt par cirku?
 • Vai jūs kādreiz bijāt cirkā? Kas bija visinteresantākais, aizraujošākais?
 • Kas strādā cirkā? Ko dara?
 • Vai cirka mākslinieka darbs ir viegls?
 • Vai tu gribētu kļūt par cirka mākslinieku?

 

INICIATĪVAS „LATVIJAS SKOLAS SOMA” AKTIVITĀTE

Datums: 16.11.2022.

Aktivitātes nosaukums: CIRKA MEISTARKLASE

Klase: 1.a

Skolēnu skaits: 13

Vieta: J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola

 

REFLEKSIJA

Datums: 25.11.2022.

Jautājumi/ aplūkotās tēmas:

 • Ko redzējāt CIRKA MEISTARKLASĒ?
 • Ko jaunu uzzinājāt?
 • Kādas emocijas un pārdomas rodas?
 • Vai cirka mākslinieka darbs ir viegls?
 • Vai tu gribētu kļūt par cirka mākslinieku? Ko tu darītu? Kas būtu jāiemācās?
 • Zīmējumu izstādes veidošana – “CIRKA MEISTARKLASE”, mūsu iespaidi.

 

SECINĀJUMI:

Skolēniem bija iespēja nedaudz pabūt cirka mākslinieka lomā un izmēģināt dažus trikus. Priekš skolēniem  tas bija interesants un aizraujošs piedzīvojums.  Viņi labprāt ļoti aktīvi iesaistījās visā notiekošā. Skolēniem patika viss, kas bija pasākuma laikā. Skolēni teica, ka viņiem ļoti patika staigāt ar spaiņiem kājās, griezt šķīvjus ar nūjiņām, braukt ar riteņiem, kā arī viņus izbrīnīja žonglieris. Kopumā skolēniem pēc pasākuma palika daudz pozitīvu emociju, daudzi skolēni sajūsmā un labprāt piedalītos vēlreiz tādā aktivitātē.

Pielikums:

 1. Fotogrāfijas no pasākuma

      2. Skolēnu zīmējumi “CIRKA MEISTARKLASE”, mūsu iespaidi

Atskaiti sagatavoja: Margarita Stankeviča

izvērtējums


Latvijas Skolas Soma – 2022

  Šī gada novembra pirmajā nedēļā no 02.11.22. – 04.11.22., 4. -6.klašu skolēni piedalījās pasākumā Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģiskajās nodarbībās. Pirms nodarbības skolēni ar savu latviešu valodas skolotāju Ivetu Vasitovu izrunāja šādas tēmas, piemēram, kas ir Āraišu ezerpils? Aplūkoja tēmu; teika par to, ka ezeri lidoja un izpētīja arheologa J.Apalsa biogrāfiju un profesionālo darbību. Nodarbības laikā skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas, atbildēja uz vadītājas jautājumiem un radīja pozitīvu skolas vidi, jo nodarbības notika ļoti siltā, mājīga un labvēlīgā atmosfērā.

   Sirsnīgs paldies tiešsaistes nodarbības vadītājai Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka muzejpedagoģei Dārtai Dzenītei.

  03.11.22 un 10.11.2022 notika grandiozs pasākums 7. -9.klašu skolēniem ar nosaukumu “Rīgas Doma Ērgeļu noslēpumi” patiesi skaista, garīgi un emocionāli piesātināta informācija un izteikti bagāts vizuālais materiāls, kurš patiesi iedvesmoja un iesvētīja mūsu skolas skolēnus. Es ceru, ka pēc šī pasākuma skolēnos notiks pozitīvas garīgas izmaiņas. Paldies organizatoriem un skolasvārds.lv par iespēju uzzināt un pieņemt dalību tik cēlā pasākumā. Pirms nodarbības skolēni savās vēstures stundās kopā ar jauno skolotāju Jāni Briedi izrunāja galvenos vēsturiskos faktus par slaveno Latvijā Rīgas Domu, savulaik mūzikas skolotāja Ilga Moisejenoka pastāstīja skolēniem par neparastu mūzikas instrumentu – ērģelēm.

  Nodarbībā skolēniem tika sagatavotas arī atgādnes, lai būtu vieglāk uztvert redzēto un prasmīgāk aizpildīt iepriekš sagatavotās Rīgas Doma darba lapas. Paldies autoriem par skaistu darba lapu noformējumu. Īpašu paldies izsaku Rīgas Doma projektu vadītājam Laurim Treijam par atbalstu un pretimnākšanu organizatoriskajos jautājumos.

   Nodarbību beigās katra klase aizpildīja pasākumu izvērtējuma anketas. Svarīgi bija noskaidrot skolēnu atsauksmes par dotajiem pasākumiem un to, kas patika visvairāk. Paldies klašu audzinātājiem par sadarbību.

Dažus kadrus no pasākumiem varat apskatīt galerijā.

Informāciju sagatavoja;

Skolas Somas koordinatore

Natālija Mihailova

Copyright © 2024 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola