Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Ceļojums pagātnē”

J.Raiņa Daugavpils 6. pamatskolā 4. novembrī 5.-7. klašu skolēniem (Zoom platforma) iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Ceļojums pagātnē”, ko piedāvāja Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs.

Katrs skolēns pirms nodarbības pa pastu saņema pastkartīti, kuras sūtītāju kopā atklāja nodarbībā, tādejādi tika atdzīvināts 20. gs. ceļotāju ieradumi.

Skolēni uzzināja, kā mainījušies ceļojumu ieradumi, īpaši saistībā ar dzelzceļu vēsturi, kāds specifisks serviss bija pieejams vilcienos. Skolēni attālināti izstaigāja III klases pasažieru vagonu, cietumnieku vagonu un salonvagona kupeju, lai izprastu dažādu laikmetu ceļošanas paradumus un kopā risinātu radošus uzdevumus.

Nodarbības laikā skolēni pilnveidoja savas zināšanas vēsturē, sociālajās zinībās kā arī vizuālajā mākslā. Pēc nodarbības skolēni varēja uzzīmēt paši savu pastkartīti, kuru uzdāvināt saviem tuviniekiem vai nosūtīt Dzelzceļa muzejam.

Informāciju sagatavoja skolotāja Jeļena Giņko

Copyright © 2021 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola