Dzejas dienas 2021mūsu skolā

      Tradicionāli septembra sākumā Latvijā notiek dažādi Dzejas dienu pasākumi. Mūsu skolas paši mazākie – 2.,3.,4.klases skolēni –  piedalījās Pārdaugavas bibliotēkas organizētajās dzejas stundās “Garā pupa”. Skolas muzejklasē 5.klase uzzināja, kā savulaik notika mācības Grīvas vācu skolā, kad te mācījās Jānis Pliekšāns, bet 6.klase izmēģināja, cik grūti vai viegli bija rakstīt ar spalvaskātu un lasīt gotisko šriftu. Par vērtībām dzīvē, ieklausīšanos cilvēkos un dabā raisījās 9.klases saruna ar žurnālisti un dzejnieci E.T.Jonāni.

       Visas nedēļas garumā klašu kolektīviem bija jāvienojas, kā labāk ilustrēt kādu no dažādu autoru bērniem veltītajiem dzejoļiem. Dzejas dienu noslēgumā skolas pagalmā uz asfalta radās savdabīga dzejoļu ilustrāciju izstāde, bet otrajā stāvā pie Raiņa piemiņas zīmes  izveidojās ziedu kompozīciju izstāde “Veltījums Rainim”.

Informāciju sagatavoja

Iveta Vasitova

latviešu valodas un literatūras skolotāja

Copyright © 2022 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola