Mārtiņdienas svinības J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā

10.novembrī tiek svinēti latviešu gadskārtu svētki – Mārtiņdiena. Kopš seniem laikiem to uzskata par rudens beigām un ziemas sākumu. Arī mūsu skolā 5.–8. klašu skolēni tika aicināti uz tematisko pasākumu “Nu atnāca Mārtiņdiena”. Pasākuma vadītāja skolotāja Maritana Gorina stāstīja skolēniem par Mārtiņdienas tradīcijām, ticējumiem, paražām, laika pareģojumiem, rotaļām, galda klāšanas tradīcijām un spēlēm. Pasākuma nobeigumā skolēniem tika doti vairāki uzdevumi saistīti ar Mārtiņdienu, piemēram, minēt mīklas, likt puzli par Mārtiņdienas tradīcijām, spēlēt tradicionālu rotaļu “Gaiļa kaujas”. Skolēni aktīvi piedalījās dejā “Kur tu teci gailīti mans” un dziedāja karaoke. Viskrāšņāk ir sanācis zīmēt Mārtiņgaili.

Paldies 5.- 8.klašu aktīviem, pozitīviem un zinātgribošiem skolēniem!

Copyright © 2024 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola