PantoCirks

Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros J. Raiņa 6.vidusskolas 1.-4. klases skolēniem maija pēdējā nedēļā bija iespēja noskatīties digitālo Teatrālā pantomīmu un cirka priekšnesumu kombinējoša izrādi — PantoCirks.

Skolēniem bija iespēja iepazināties ar pantamimo mākslu un  dabūt  pozitīvas emocijas.

Pateicoties mākslinieku radošajai pieejai, pasākumu klāsts bija plašs un daudzveidīgs.

Izrādes laikā skolēni vēroja stāstu par varoni – sapņotāju, kurš ceļo. Savā ceļā viņš sastop iguānu un meiteni. Sapņotāja ceļojums ir pilns ar rotaļām, draudzību un spilgtām fantāzijām. Tā kā izrāde bija ar pantomīmas elementiem, skolēniem stāstam bija jāpievērš īpaša uzmanība, jo izrādes laikā galvenie varoņi nesarunājās, bet visu stāstīja caur ķermeņa valodu (pantomīmu).

Izrādes noslēgumā skolēniem tika dots ieskats par cirka pamatiem un dažādām izrāžu formām. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī meistarklasē, kuras laikā tie tika mudināti izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.

Informāciju sagatavoja Jeļena Giņko

Copyright © 2021 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola