No Veidenbauma neaizbēgsi

Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas 12. a klases skolēniem marta beigās bija iespēja noskatīties teātra izrādi “No Veidenbauma neaizbēgsi”, kas ir mūsdienīgs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts par dzejnieku Eduardu Veidenbaumu. Muzikālo dzejnieka dzīvesstāstu veidoja dziedātājs Ralfs Eilands, aktieris Gatis Maliks, Liepaja Music Orchestra mūziķi.

Eduardam Veidenbaumam veltītajā stāstā izskan gan zīmīgi fakti par viņa dzīvi, gan viņa dzeja un dziesmas ar viņa vārdiem, un visu vēl caurvij arī nelielas mēmā kino estētikā uzfilmētas ainiņas, kas piešķir stāstam arī savu tiesu humora.

Mūziķi no “Liepaja Music Orchestra” ne tikai muzicē, bet arī aktieriski iejūtas dažādos tēlos, bet visvairāk uzdevumu ir Ralfam Eilandam, kurš lasa dzeju, atveido pašu Veidenbaumu, kā arī, protams, dzied.

Pēc izrādes skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un aizpildīt testu darba lapā.

No Veidenbauma neaizbēgsi

Informāciju sagatavoja Jeļena Giņko