“Skaļās lasīšanas” sacensība

           Katru gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) organizē “Skaļās lasīšanas” sacensību. Tajā piedalās 5.klases skolēni. Šīs sacensības mērķis ir sekmēt skolēnu interesi par lasīšanu un grāmatām, kā arī saliedēt bērnus, kopīgi piedaloties dažādās lasīšanas akitvitātēs. Sacensības dalībnieki piemērotas grāmatas atrod gan “Bērnu, jauniesu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan arī var izvēlēties aizmirstas, labas grāmatas un tikko iznākušas grāmatas. Uzvarētājs septembrī dodas uz fināla sacensību Rīgā.

Latvijā   “Skaļās lasīšanas” sacensība notiek sesto gadu. Dalībnieki skaļi lasa iepriekš sagatavotu daiļdarbu fragmentu un stāsta sižeta notikumus līdz tai vietai, no kuras sākas lasījums.

19.maijā Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notika “Skaļās lasīšanas” Daugavpils reģionālais fināls. Tajā piedalījās 9 mūsu pilsētas skolu 5.klašu audzēkņi.                                                                                      

Mūsu skolu pārstāvēja 5.klases skolniece Viktorija Ivanova. Viņa bija izvēlējusies lasīt un stāstīt par igauņu rakstnieka Mikas Kerenena grāmatu “Armando”. Tas ir stāsts par kādu pirmklasnieku Tallinas skolā, kurš atšķiras no pārējiem klasesbiedriem, bet par visu vairāk pasaulē Armando grib spēlēt futbolu.                                                                                                                           Paldies, Vika, par padarīto darbu un drosmi uzstāties!

Vairāk fotogrāfiju no LCB var apskatīt šeit

http://www.lcb.lv/?lang=lv&nod=jaunumi&page=1&cid=8234

Informāciju sagatavoja

I.Vasitova,

latviešu valodas un literatūras skolotāja.

Copyright © 2023 J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola