Karjeras izglītības stunda “Dž. Holanda pašizpētes tests karjeras izvēles plānošanā”.

16.februārī 9.a klasē notika karjeras izglītības stunda “Dž. Holanda pašizpētes tests karjeras izvēles plānošanā”. Pagājušā gadsimta vidū ieguva milzīgu popularitāti karjeras attīstības atbalsta metodika, kuru izveidoja izcils amerikāņu zinātnieks un psihologs Dž. Holands. Šodien Holanda unikālā karjeras konsultēšanas anketa nav zaudējusi savu aktualitāti un iegūst arvien lielāku popularitāti.

Eiropā Dž. Holanda testu bieži izmanto, stājoties darbā, lai noteiktu personas profesionālo tipu, un, pamatojoties uz saņemto informāciju, izdara attiecīgus secinājumus.

Holands identificē 6 personības tipus: mākslinieciskais, izzinošais, sociālais, uzņēmīgais, konvencionālais, praktiskais.

Dž. Holanda tests ir izveidots, lai palīdzētu labāk izprast savas prasmes, pārliecināties par stiprajām pusēm un atklāt jaunas, kā arī izvērtēt karjeras attīstības virzienus.
Skolēni uzzināja savu personības tipu un kā pēc iespējas sekmīgāk izmantot savu potenciālu karjeras attīstībā.

Pedagoģe karjeras konultante

Jeļena Giņko