Koncerts “Īkstīte”.

13.aprīlī iniciatīvas “Latvijas skolas somas” ietvaros J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas 1.-6. klases skolēniem bija iespēja digitālā veidā noskatīties pazīstamā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena pasakas galvenās varones Īkstītes piedzīvojumus krāšņā muzikālā uzvedumā.

Hansa Kristiana Andersena pasaka “Īkstīte” ir pilna ar aizraujošiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem. Tā stāsta par sievu un viņas sen ilgoto bērniņu – Īkstīti, kuru viņa atrod tulpes ziedā. Par nejauko Krupi, kas lolojumu nolaupa, par Lauku peli un Kurmi, arī Bezdelīgu, kas aizved Īkstīti uz brīnumu pilno Ziedu pasauli, kur viņa satiek Princi. Visi šie notikumi lieliski atklājas arī M. A. Šarpantjē krāsainajā mūzikā- gan skumjā un priecīgā, gan aizrautīgā un humora pilnā. Operas skaistie dziedājumi mijas ar deju soļiem topošo baletdejotāju sniegumā.

Muzikālais uzvedums “Īkstīte” ieinteresēja un ievadīja skolēnus senās mūzikas pasaulē.

Pēc pasakas noskatīšanas skolēni kopā ar skolotājiem aizpildīja darba lapas par aktivitāti.

Koncerts “Īkstīte”.

Informāciju sagatavoja Jeļena Giņko