Medijpratība digitālajā vidē

24.martā Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja Inese Lutoka J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolā 8. klases skolēniem ievadīja tiešsaistes bibliotekāro stundu “Medijpratība digitālajā vidē”. Skolēni uzzināja kas ir medijpratība, kā izvērtēt vai salīdzināt informāciju, kurām ziņām vai medijiem uzticēties.
Skolēni uzzināja kā atpazīt viltus ziņas, kā pārbaudīt viltus fotogrāfijas. Skolēniem ļoti svarīgi apzināties kāda informācijas telpā viņi dzīvo. Mūsdienu pasaulē medijpratība pielīdzināta pamatzināšanām. Skolēni aktīvi piedalījas aktivitātē un atbildēja uz jautājumiem.

Svarīgākais ir prasme lietot medijus, meklēt, analizēt un kritiski izvērtēt informāciju.

Materiālu sagatavoja Jeļena Giņko

Copyright © 2021 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola