Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Maskas medicīna”

J. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolā 3.novembrī 3.-4. klašu skolēniem (Zoom platforma) iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzejpedagoģiskā tiešsaistes nodarbība “Maskas medicīna”, ko piedāvāja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs.

Skolēni uzzināja ka senajā pagātnē maskas lietoja tikai ārsti. Skolēni iepazīstas ar muzeja esošiem eksponātu attēliem, atbildēja uz jautājumu, kāpēc maska ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Kopā ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā sabiedrība, vēsture, medicīna, dažādu kultūru īpatnības. Skolēniem patika, ka visas nodarbības laikā bija dažādi jautājumi, uz kuriem visi varēja atbildēt Zoom balsošanā. Nodarbības beigās skolēniem tika piedāvāts mājas izgatavot savu masku.

Paldies Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja muzejpedagoģei Nikolai Radionovai par izzinošo tiešsaistes nodarbību “Maskas medicīna”.

Materiālu sagatavoja skolotāja Jeļena Giņko