“Jaunie Latvijas sargi”

11.oktobrī Daugavpils cietoksnī  jau sesto reizi notika patriotiski militārā spēlē „Jaunie Latvijas sargi”. Tajā var piedalīties jaunieši no 13 līdz 19 gadu vecumam. Šogad dalību spēlei pieteica 23 komandas, to skaitā arī mūsu skolas komanda “Drosmīgie” – Nadežda  Fedotova(8.a), Jekaterina Aleksejeva, Aļona Novicka, Iļja Katiševs, Sergejs Stašķevičš un Ņikita Demjohins (visi 9.a klase). Lai piedalītos spēlē, skolēniem bija jāaizpilda anketa, jāatbild uz vēstures jautājumiem un jāuzraksta motivācijas vēstule.                                                             Pasākuma laikā Latvijas armijas karavīru vadībā skolēniem bija nodarbības sešās darbnīcās, tajās viņi apguva Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, tuvcīņas elementus, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa, kā arī ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notika pati spēle – misija „Atbrīvo Daugavpili!”. Tā simulēja 1919.gada Brīvības cīņas un skolēniem  vajadzēja  praksē pielietot apgūtās zināšanas un iemaņas. Pasākumu vadīja ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Kā atzina mūsu komandas dalībnieki, tas nebija viegli – strādāt komandā un pārvarēt savu nevaru un  ļoti labi arī parādīja, kādā virzienā jāpieliek pūles, lai  veicinātu katra individuālo izaugsmi.

Informācija un foto

Iveta Vasitova