π skaitļa svētki

Š.g.19. martā Daugavpils 16. vidusskolā notika matemātiskā pēcpusdiena 5.-7.klasu skolēniem. Tā bija veltīta skaitlim π. Komandā varēja būt 6 skolēni – pa diviem skolēniem  no 5., 6. un 7. klases. Mūsu skolu pārstāvēja 5.klašu skolēni A. Viļums un E. Žalnerčiks, 6.klases skolēni D. Malgins un N. Kuzņecova, 7.klases skolēni V.Činikailo un I.Terentjevs.

Konkursa pirmajā daļā skolēni iepazinās ar skaitli π un tā biogrāfiju. Pēc tam  komandas veica dažādus uzdevumus stacijās. Uzdevumi bija ne tikai matemātiski, bet arī tādi, kuri pārbaudīja arī spēju loģiski spriest. Piemēram,  ja 4 minūšu laikā izvārās 4 olas, tad cik minūtēs izvārās viena ola? Vai ir iespējams ar 6 sērkociņiem salikt 4 vienādus trijstūrus? Mūsu komanda zināja daudzas pareizās atbildes un spēja ieņemt 3.vietu.

Apsveicam!

matemātikas skolotāja