Pasakas, pasakas…

Aprīļa sākumā sākumskolas skolēni kopā ar vecākiem tika aicināti lasīt pasakas un stāstus, pārrunāt izlasīto, izveidot zīmējumus  un piedalīties konkursā „Alkas pēc vārdiem”. Šī aktivitāte deva iespēju ģimenēm jauki pavadīt laiku kopā, runāt vienam ar otru par pasakainām un patīkamām situācijām, atpūsties no sarunām par ārkārtējo situāciju un vīrusu. Kā liecina pētījumi, pasakas raisa bērnos mīlestību, interesi un ziņkāri par dzīvi. Gan pieaugušie, gan bērni pasakās un stāstos spēj atrast atbildes uz dažādiem savas dzīves jautājumiem. Neskaitāmie simboli un tēli iedarbojas uz mūsu zemapziņu un mēs intuitīvi jūtam un saprotam iegūto pieredzi. Vairāk par to, ko māca pasakas un par to pozitīvo iedarbību var iepazīties šeit: http://paligsvecakiem.lv/2014/04/ko-maca-pasakas/

Paldies bērniem un vecākiem, kuri atsūtīja savus burvīgos zīmējumus. Sekosim Centra “Dardedze” psiholoģes K. Jozauskas aicinājumam Lasīsim bērniem pasakas un stāstīsim stāstus, jo tos var klausīties un no tiem mācīties – mūžīgi, arī mēs pieaugušie”.  

         Veselību, spēku un optimismu!

Informāciju sagatavoja

skolas bibliotekāre T.Jevstafjeva-Aksjuta

Copyright © 2021 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola