Vispārcilvēciskās vērtības mākslā

Š.g.martā  J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas 8. klašu skolēni vizuālās mākslas stundā prezentēja savus darbus “Vispārcilvēciskās vērtības mākslā.” Prezentācijās skolēni dalījās ar savu izpratni par to, kādas ir viņu pamatvērtības mākslā un dzīvē, kuras ietekmē cilvēkus un sabiedrību kopumā, kāpēc ir svarīgi būt cilvēkam ar savu tikumu un vērtību kopumu, kāpēc ir nepieciešams ievērot savas valsts tradīcijas un cienīt tās, izturēties saudzīgi un ar mīlestību pret visu, kam Tu vari pieskarties ne tikai fiziski, bet arī domās.

“Esiet saudzīgi, mīloši un līdzcietīgi”, tāds ir 8.a klases ieteikums. Prezentācijas beigās katrs skolēns izcēla savu pamatvērtību. Kādam tā bija pieklājība, jo uzskata, ka bez šīs tikumiskās vērtības nevar iztikt mūsdienu sarežģītajā pasaulē,  tā palīdz būt elastīgākam. Cits skolēns izvēlējās drosmi kā savu pamatvērtību, jo tieši drosme paver jaunas iespējas. Daudziem galvenā vērtība ir savaldība, jo cilvēks, kurš prot sevi kontrolēt un ir savaldīgs, var panākt visu savu vēlmju un plānu realizāciju, viņš prot sevi organizēt un pareizi uzvesties jebkurā dzīves situācijā, kas ir laimīgas dzīves un panākumu garants.

Paldies skolēniem par radošo darbu!

vizuālās mākslas ksolotāja

Natālija Mihailova