“Sveika, Latvija!” Daugavpilī

19. jūnijā J.Raiņa Daugavpils 6. vidusskola uzņēma viesus – Amerikas latviešu apvienības (ALA) izglītojošo ceļojumu programmas “Sveika, Latvija!” dalībniekus. Tie bija 23 latviski runājoši jaunieši no ASV un Austrālijas, kuriem ir 13-15 gadi un kuri ir beiguši 8. klasi latviešu sestdienas skolā. Šīs programmas jauniešu mērķis ir vasarā savām acīm redzēt, iepazīt un arī izgaršot Latviju, papildināt latviešu valodas zināšanas, iepazīstoties un komunicējot ar vienaudžiem Latvijā. Divu nedēļu laikā viņi ceļo pa Latvijas novadiem, iezīmējot kartē dienā veiktos maršrutus, vakaros rakstot dienasgrāmatas un pārrunājot gūtos iespaidus. Daugavpils apmeklējuma dienā programmas “Sveika, Latvija!” jauniešus un mūsu skolas audzēkņus uzrunāja Daugavpils pilsētas domes izglītības un kultūras nodaļas vadītājs J. Dukšinskis un Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja M. Isupova. Pēc savstarpējas iepazīšanās jaunieši piedalījās dažādās sportiskajās aktivitātēs, izspēlēja Raiņa skolu Raiņa laikos, iemācoties lasīt gotisko šriftu un  rakstot ar spalvaskātu. Savukārt Raiņa mājā-muzejā Berķenelē jaunieši kopīgi strādāja radošajās darbnīcās – gan vārīja ziepes, gan gatavoja lelles un veidoja latviskus suvenīrus. Vakarā folkloras kopa “Dyrbini” visus aicināja  jautrās dejās un rotaļās. Jaunieši atzīmēja, ka šis pasākums bija ne tikai interesants un izzinošs, bet arī rosināja pārdomāt daudzus jautājumus. Piemēram, kā, neskatoties uz to, ka mūsu viesi ir skolēni, kuriem jāmācās, jāpilda mājas darbi, viņi visi paspēj sportot, dziedāt, dejot tautas dejas un spēlēt kādu mūzikas instrumentu. 27.jūnijā visi jaunieši tiksies Rīgā noslēguma pasākumā.

Informāciju sagatavoja

Iveta Vasitova

J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas

direktora vietniece audzināšanas jomā

Nacionālā izglītības iespēju datubāze
Nacionālā izglītības iespēju datubāze
Daugavpils Dome
Daugavpils Dome
Copyright © 2019 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola