Vinsenta van Goga darbs “Zvaigžņotā nakts” skolēnu acīm

2021.gada janvāra mēnesī kā pirmos radošos darbus 9.a klases skolēni veltīja Vinsenta van Goga mākslai un daiļradei, veidojot slavenā darba “Zvaigžņotā nakts” reprodukciju.

Vinsents van Gogs (1853–1890) bija izcils nīderlandiešu gleznotājs, postimpresionisma pārstāvis. Van Gogs ir radījis vairāk nekā 2000 darbus, no kuriem līdz mūsdienām ir saglabājušies 2064.Van Goga darbi ir ļoti atšķirīgi, bet visiem, izņemot agrīnos darbus, galvenā iezīme ir nepieradinātas, psihodēliskas un košas krāsas.

Lai arī mūsdienās van Gogs ir viens no pazīstamākajiem pasaules māksliniekiem un viņa darbi ir miljonus vērti, savāas dzīves laikā viņš netika novērtēts un pārdeva tikai vienu gleznu.

Paldies par labākajiem darbiņiem – Darjai Černovai, Oksanai Dudarjonokai, Nadždai Fedotovai, Sofijai Levickai, Anastasijai Petrovai, Kimam Staltmanim, Tatjanai Zelenkovai u.c.

Spilgtākie skolēnu reprodukcijas darbi ir apskatāmi galerijā.

vizuālās mākslas skolotāja

Natālija Mihailova