IZSTĀDE “RAINIS UN FOTOGRĀFIJA”

             No 12.novembra mūsu skolā pedagogi, tehniskais un atbalsta personāls  un 1.-6.klašu skolēni var aplūkot jaunu fotoizstādi. Izstāde ir Tautas fotostudijas “Ezerzeme-F” un Raiņa mājas Berķenelē īstenotā projekta “Rainis un fotogrāfija” rezultāts. Šo projektu finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S “Latvijas meži”.

             Fotogrāfi no visas Latvijas iesniedza vairāk nekā 30 darbus. No visiem darbiem 23 tika nodrukāti uz ūdensizturīgām planšetēm kopā ar atbilstošām Raiņa dzejas rindām. Tādējādi ir iespējams paskatīties uz Raiņa dzejas rindām ar fotogrāfijas autora acīm.

             Projekta vadītāja Ilze Onzule ir gandarīta, ka no Berķeneles dārza daļa izstādes ir atradusi mājvietu līdz decembra sākumam mūsu skolā. Otra izstādes daļa ir aplūkojama LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā.

             Vēlāk izstāde dosies ceļojumā pa Raiņa muzejiem  vai citām vietām, kas saistītas ar Raiņa dzīves gaitām.

Informāciju sagatavoja

latviešu valodas skolotāja

I.Vasitova

Copyright © 2020 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola