Raiņa māju Berķenelē

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 07.11.2019. 8.a un 9.a klases skolēni apmeklēja Raiņa māju Berķenelē. Pirms Raiņa mājas apmeklēšanas skolēni iepazinās ar J. Pliekšana biogrāfiju, bet Berķeneļos skolēni apskatīja J. Raiņa māju-muzeju un uzzināja par viņa dzīvi, par viņa skolas gadām. Arī viņi uzzināja par J. Raiņa aizraušanos ar antīko kultūru, par viņa interesi par dabaszinībām un tēlotājmākslu.

Izmantojot Raiņa dzeju, ekskursijas vadītāja spēles veidā piedāvāja dažādas izzinošas nodarbības – salikt puzli, atrisināt krūstvārdu mīklu utt. Skolēni arī mācījās rakstīt ar spalvām, viņi uzrakstīja vēstuli savam draugam, parakstīja aploksnes un uzlīmēja īpašas markas. Pēc tam bija laiks pastaigāties pa parku mājas apkārtnē.

Pasākuma laikā bija ļoti daudz pozitīvo emociju. Apmeklējot Raiņa māju Berkenelē, skolēni paplašināja savas zināšanas par latviešu literatūru.

Informāciju sagatavoja:

9.a klases audzinātāja

Alla Snetkova

Copyright © 2020 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola