Mācību vizīte “ZINOO Cēsis” “Lego Education nodarbība”

“Jo vairāk uzzinām par Visumu,

jo vairāk atklājas neizzināmais. 
Mēs arvien vairāk saskatām

lietu būtības noslēpumus.

Mēs vēl zinām tik maz…”

/Alberts Einšteins/

2019.gada 15. maijā četrpadsmit 2. – 6.klases skolēni, kuri aizraujas ar konstruēšanu un nodarbojas ESF projektā ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” STEM un vides jomā, apmeklēja seno un skaisto Latvijas pilsētu – Cēsis. Ir zināms, cik burvīga vieta ir Cēsis un cik daudz tur ir ko redzēt. Tomēr mūsu ceļojums bija uz ZINOO centru, kur skolēnus gaidīja mācību vizīte. Vēlāk katram skolēnam bija iespēja atrast sev visinteresantākās nodarbības un vienlaikus gūt jaunas zināšanas. Bērni nodarbībās pavadīja divas stundas un garlaicīgi nekļuva nevienu brīdi, jo viņi paši izmēģināja dažādas tehnoloģijas un pārbaudīja dabas likumus: izbaudīja gravitāciju šūpolēs, izprasta berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēja skaņu, veidoja zobratu pārnesumus, saprasta katapultas darbības principus, redzēja zibeni un izveidoja elektrību un vēl daudz ko citu.

Pati galvenā nodarbība skolēnus gaidīja radošajā laboratorijā LEGO ROBOTI, kur skolēni, sadarbojoties pāros, izmantojot iztēli un konstruēšanas prasmes, uzmanīgi iepazīstoties ar instrukciju, izveidoja robotus. Ir zināms, ka, modelējot un konstruējot, bērns iemācās loģiski un radoši domāt, bet nodarbība parādīja, ka skolēni arī iemācījās komunicēt un atbalstīt viens otru, aktīvi palīdzot un  paskaidrojot saviem draugiem  racionālu pieeju robotu uzbūvei. Neskatoties uz grūtībām, par nodarbību bērni atsaucās ar sajūsmu,  jo strādāt ar LEGO visiem patika.

Atsaucoties par šo mācību vizīti, skolēni norādīja, ka visinteresantākais bija:

  • pārbaudīt līdzsvaru uz kustīgām kāpnēm: “ Nedaudz bailīgi, bet jautri?!”
  • izpētīt dubļus mikroskopā: “Cik daudz dubļu apkārtējā pasaulē?!”
  • izveidot elektrību: ”Iedomājieties, es saviem spēkiem varēju nedaudz uzlādēt telefonu?!”
  • kopā ar skolotāju spēlēt klavieres: ”Man patika muzicēt, brīnišķīgi!”

 Informāciju sagatavoja:

            skolas psiholoģe Anastasija Petrovska

            Fotoreportāžu veidoja:

            sporta skolotāja Tatjana Bondere

Copyright © 2019 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola