PALDIES diena

11.janvāris ir gada vispieklājīgākais datums – šajā dienā atzīmē Starptautisko „paldies” dienu. Šie svētki ir sākušies pēc ANO un UNESCO iniciatīvas.

Latviešu valodā „paldies” ir cēlies no vārdu salikuma „palīdzi dievs”. Katrreiz,  sakot kādam paldies,  mēs līdz ar to vēlam palīdzību  viņa gaitās no augstākiem spēkiem.

Kā teica J.Jaunsudrabiņš, „PALDIES ir vienīgā valūta pasaulē, kas nav vēl mainījusi kursu”. Pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens cilvēks. Psihologi ir pārliecināti, ka pateicības vārdi ir mutiski glāsti un tie spēj nomierināt un sasildīt ar savu siltumu.  Galvenais, lai paldies tiktu teikts no visas sirds.

Skolas bibliotēka aicināja šajā dienā padomāt un pateikt publisku paldies kādam cilvēkam, kuram ikdienā to aizmirstam izdarīt. PALDIES visiem, kuri izmantoja šo iespēju!

Skolas bibliotekāre T.Jevstafjeva-Aksjuta