PAR INOVĀCIJU ATTĪSTĪBU LATVIJĀ UZZINĀJĀM AR „SKOLAS SOMU”

J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā tiek turpinātas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktivitātes.  5.novembrī  7.-9.klašu skolēniem izdevās iesaistīties interaktīvajās nodarbībās „Tehniskās zinātnes atraktīvā veidā ar Tehnobusu”. Mūsu jaunieši tika iepazīstināti ar zinātnes un inovāciju attīstību Latvijā, izpētīja pārvietojamās laboratorijas paraugdemonstrējumus un paši pamēģināja ar tiem darboties.

Tehnobusa laboratorija ir aprīkota ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu, ietverot tādas demo iekārtas kā programmējami CNC metāla apstrādes darba galdi (frēze un virpa), metināšanas izmēģinājumu stends, automatizācijas mini-rūpnīcas  mezgls, pneimatikas eksperimentu  stends, 3D printeris, zobratu mehānikas un dinamo stends u.c.

Pēc nodarbībām Tehnobusā skolēni izteica savu sajūsmu un lielu ieinteresētību zinātnes un inovāciju jomas jautājumos, augsti novērtējot iegūto zināšanu lietderību viņu redzesloka paplašināšanā.

Sagatavoja: Ludmila Kondrašova-Lutinska

Nacionālā izglītības iespēju datubāze
Nacionālā izglītības iespēju datubāze
Daugavpils Dome
Daugavpils Dome
Copyright © 2019 J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola